Online Siparişte Aynı Gün Teslimat! Bu siteden yapacağınız tüm alışverişleriniz aynı gün İstanbul'un her yerine teslim edilecektir.

Karun Kıraç kimdir?


1976 doğumlu olan Karun Kıraç mücevher tasarımında ülkemizdeki sayılı isimlerden biridir. Osmanlı döneminde sultanlara eşsiz mücevherler sunan Kıraç ailesi 5.nesil Karun Kıraç’la icra ettikleri mücevhercilik sanatını Karun Mücevherat adı ile markalaştırmıştır.

Karun Kiraç, Kapalı Çarşı’da çocukluğunda öğrenmeye başlıyor sarraflığı. Farklı birkaç ustadan farklı farklı teknikleri öğrenerek tasarımcı kimliğinin, uzun yolculuğundaki alt yapısını gençlik yıllarından atıyor.

Askerliğini yaptıktan sonra Amerika’ya giderek dünya markaları için çalışmaya başlıyor. Geri döndüğünde ilk işi İstanbul Kapalı Çarşı’da bir mağaza açmak oluyor. Karun Kıraç Belçika’ya giderek gemoloji (taş bilimi) diploması alıyor ve işine yeni bir boyut kazandırıyor.

Karun Kıraç “yarı-değerli” olarak tabir edilen renkli taşları tasarımlarında kullanması ile bilinmektedir. Ametistten turmaline, safirden yakuta birçok çeşit renkli taşı tasarımlarında kullanan Karun Kiraç, ekibi ile yaptığı çalışmalarda tasarımlarının her aşamasında yer alma konusuna oldukça önem veriyor.

Mücevher tasarımı ile ünlenmiş Karun Kıraç tasarımları arasında önemli yer teşkil eden koleksiyonları ise tesbihler ve objeler. Çeşit çeşit tesbih, silah kutusu, bıçak, kama, mühürlük, yağdanlık gibi objeleri kişiye özel tasarlamış olduğu gibi güncel koleksiyonunda da bu ve benzer ürünlerden görmek mümkün. Mücevherlere gösterdiği titizlik ve benzersiz tasarımları Objelere, Parfümlere de yansıtan Kıraç, Nişantaşı’da Karun Home markasını kurar. Karun Home çatısı altında tasarım ve lüks ürünler ile ev dekorasyonuna imza atmıştır.

Karun Jewellery

Mücevherlerde ki titizlikle yaratılan tasarımlar hem sizin hemde yaşam alanlarınızda ruhunuzu yansıtan stilinize uygun objelerle birleşiyor. Karun’un herkese hitap eden eşsiz parçaların olduğu geniş dünyasına davetlisiniz.

Devamını Oku